> Domov > SelecTrucks locations > Bratislava

SelecTrucks Bratislava – adresa č. 1 pre jazdené nákladné vozidlá v Bratislava – {{$rootScope.tsoSearchWidget.totalSearchCount}} vozidiel

SelecTrucks nájdete v celom svete vrátane hlavného mesta Slovenska, Bratislavy. Nájdete nás tu na juhozápade Slovenska v mestskej časti Zlaté Piesky, v bezprostrednej blízkosti diaľnice D1 neďaleko mestského okruhu. V SelecTrucks Bratislava vás privíta skúsený tím konzultantov a predajcov a rozsiahla ponuka jazdených nákladných vozidiel. SelecTrucks Bratislava je tu vždy pre vás!

V slovenskom sektore nákladných vozidiel pôsobí 8 značiek.

Mercedes-Benz:

Divízia Daimler Trucks spoločnosti Daimler AG, najväčší svetový výrobca nákladných vozidiel s hmotnosťou nad 6 metrických ton, sa zaoberá vývojom a výrobou nákladných vozidiel značiek Mercedes-Benz, Freightliner, Western Star, Thomas Built Buses a Fuso, ktoré sú súčasťou globálnej skupiny.

Spoločnosť sídli v Stuttgarte. Jej 28 výrobných lokalít sa nachádza v štátoch NAFTA, Ázii, Európe, Južnej Amerike a Afrike.

Daimler Trucks vyrába ľahké, stredne ťažké a ťažké nákladné vozidlá pre diaľkovú dopravu, distribučnú dopravu a stavebníctvo, ale aj špeciálne vozidlá pre komunálny sektor.

Od roku 1965 je najvýznamnejšou výrobnou lokalitou Mercedes-Benz Trucks závod vo Wörth am Rhein. Hlavné modely nákladných vozidiel vrátane Actros, Atego a Axor sa vyrábajú vo Wörthe; týka sa to najmä výroby kabín a zostavovania vozidiel.

MAN:

MAN SE je globálnym výrobcom vozidiel a strojov. Spoločnosť sídli v Mníchove.

Skupina MAN Group má dve divízie:

jednou je divízia úžitkových vozidiel zložená z dvoch podskupín: MAN Truck & Bus a MAN Latin America spolu s podielmi v MAN Force Trucks (India), MAZ-MAN (Bielorusko) a Sinotruk (Čína).

Druhou divíziou je Power Engineering. Sem patria divízie MAN Diesel & Turbo a väčšinový podiel u výrobcu prevodoviek Renk AG.

Iveco:

Iveco, člen skupiny Fiat group, je taliansky výrobca úžitkových vozidiel so sídlom v Turíne. Názov Iveco je akronymom názvu Industrial Vehicles Corporation.

Iveco sa sústredí predovšetkým na výrobu stavebných a požiarnych vozidiel a vybavenia, ale vyrába aj nákladné vozidlá strednej a ťažkej triedy určené na miestnu a zahraničnú diaľkovú dopravu. Iveco vyrába aj dieselové motory pre rôzne sektory. Iveco má globálnu sieť 49 závodov a 15 vývojových oddelení. Dcérska spoločnosť Iveco „Iveco Magirus” je vo svete synonymom protipožiarnej ochrany. Podľa vlastných údajov je Iveco najväčším výrobcom v sektore otočných vysúvacích rebríkov.

Scania:

Švédsky výrobca Scania je spoločnosťou kótovanou na burze, ktorá sa zaoberá výrobou úžitkových vozidiel. Je jedným z najväčších výrobcov ťažkých nákladných vozidiel v Európe a Južnej Amerike. Scania je dcérskou spoločnosťou Volkswagen AG.

Scania dlhé roky ponúkala len ťažké nákladné vozidlá, vozidlá na diaľkovú dopravu, stavebné stroje a špeciálne vozidlá (napr. požiarne autá) v ťažších hmotnostných triedach sektoru nákladných vozidiel.

Produktový rad v súčasnosti začína na 18 metrických tonách celkovej váhy a 230 k menovitého výkonu. Najťažšie samostatné vozidlá na cestné použitie majú celkovú hmotnosť 40 metrických ton a používajú sa vo Švajčiarsku. Menovitý výkon motora je až 730 k.

Volvo:

Volvo je švédskym výrobcom úžitkových vozidiel. Spoločnosť Volvo bola založená v roku 1927 ako výrobca automobilov. V súčasnosti sa skupina Volvo Group venuje výrobe autobusov, šasi a nákladných vozidiel pre značky Volvo, Renault, Mack a Nissan. Spoločnosť sídli v Göteborgu, vo Švédsku.

Vyrába rôzne úžitkové vozidlá, od ľahkých nákladných vozidiel určených na distribúciu v mestách až po špeciálne vozidlá a ťažké nákladné vozidlá na diaľkovú dopravu tovarov.

Väčšinu predaja realizuje v západnej Európe, Severnej a Južnej Amerike a Ázii.

Renault:

Francúzsky výrobca nákladných vozidiel Renault Trucks so sídlom v Saint-Priest pri Lyone je od roku 2001 členom skupiny Volvo Group.

Renault Trucks ponúka všetky typy úžitkových vozidiel: od ľahkých nákladných vozidiel určených na distribúciu v mestách až po špeciálne vozidlá a ťažké nákladné vozidlá na diaľkovú dopravu tovarov.

DAF:

Holandský výrobca nákladných vozidiel DAF (Van Doorne’s Automobiel Fabriek N.V.) je značka skupiny American Paccar Group.

DAF už od začiatku ponúkal kabíny s prednou riadenou nápravou, spočiatku so zaobleným dizajnom a neskôr v 60. rokoch prechádza na hranaté tvary. V tejto oblasti sa dodnes nič nezmenilo. Kabíny s prednou riadenou nápravou, ktoré DAF začal ponúkať ako jedna z prvých spoločností, boli považované za jeho veľkú konkurenčnú výhodu. V rokoch 1950 až 1972 DAF ponúkal nákladné vozidlá s krátkou kapotou.

V roku 1996 kúpila divíziu výroby nákladných vozidiel DAF skupina Paccar Group z USA. Napriek tomu je značka DAF stále zastúpená na trhu.

DAF, podobne ako iní výrobcovia úžitkových vozidiel, rozdelil svoje modely do konštrukčných radov, ktoré zaradil do tried ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel.

Fuso:

Fuso Canter je ľahké a stredne ťažké úžitkové vozidlo od Fuso. Model sa pôvodne predával len v Japonsku a niekoľkých ázijských krajinách. Od 80. rokov sa predáva aj v USA.

S výrobou prvých vozidiel Fuso Canter na vývoz z Ázie sa začalo v roku 1962. Fuso Canter sa naďalej vyvážal aj do ďalších regiónov – do Európy, Severnej Ameriky a na Stredný východ. Väčšina modelov mestských nákladných vozidiel má vpredu na kapote logo Fuso Canter. Vzadu mávajú logo Mitsubishi. Po oddelení divízie od skupiny Mitsubishi Group získala v roku 2003 vo vozidle Fuso 85 % podiel divízia úžitkových vozidiel Daimler. Daimler Trucks teda patrí rovnaký podiel v konštrukčných radoch Fuso Canter.

Montážny závod Fuso v portugalskom Tramagale je výlučným dodávateľom vozidiel Fuso Canter na európsky trh. Vozidlá sa predávajú ako modely s jednoduchou alebo dvojitou kabínou.

Dostávajte najnovšie ponuky nákladných vozidiel e-mailom.
Sami si zvolíte, aké ponuky vám budeme zasielať a tiež ako často ich budeme zasielať.

Objednajte si zasielanie TruckLetter
  • Nové vozidlá na sklade
  • Vozidlá za znížené ceny

Katalóg nákladných vozidiel – zoznamy jazdených nákladných vozidiel