> Domov > DAF

Jazdené DAF - {{$rootScope.tsoSearchWidget.totalSearchCount}} vozidiel

Máme všetky značky, aj DAF! Holandský výrobca nákladných vozidiel začal už od začiatku ponúkať kabíny s prednou riadenou nápravou a to sa nezmenilo dodnes. V produktovej ponuke DAF nájdeme vozidlá od stredne ťažkých až po ťažké nákladné vozidlá.

Holandský výrobca nákladných vozidiel DAF (Van Doorne’s Automobiel Fabriek N.V.) je značka skupiny American Paccar Group.

 

DAF vyrába prívesy už od roku 1949. Neskôr začal vyrábať aj vlastné nákladné vozidlá s motormi od britského výrobcu Leyland. V ďalšom období DAF vyrábal a ďalej vyvíjal motory v licencii Leyland, až kým nevyvinul kompletné hnacie jednotky vlastnej konštrukcie.

 

DAF už od začiatku ponúkal kabíny s prednou riadenou nápravou, spočiatku so zaobleným dizajnom a neskôr v 60. rokoch prechádza na hranaté tvary. V tejto oblasti sa dodnes nič nezmenilo. Kabíny s prednou riadenou nápravou, ktoré DAF začal ponúkať ako jedna z prvých spoločností, boli považované za jeho veľkú konkurenčnú výhodu. V rokoch 1950 až 1972 DAF ponúkal nákladné vozidlá s krátkou kapotou.

V 70. rokoch DAF patril do tzv. „Veľkej štvorky".

 

V roku 1996 kúpila divíziu výroby nákladných vozidiel DAF skupina Paccar Group z USA. Napriek tomu je značka DAF stále zastúpená na trhu.

Dostávajte najnovšie ponuky nákladných vozidiel e-mailom.
Sami si zvolíte, aké ponuky vám budeme zasielať a tiež ako často ich budeme zasielať.

Objednajte si zasielanie TruckLetter
  • Nové vozidlá na sklade
  • Vozidlá za znížené ceny

Katalóg nákladných vozidiel – zoznamy jazdených nákladných vozidiel