> Domov > Mercedes-Benz

Jazdené vozidlá značky Mercedes-Benz - {{$rootScope.tsoSearchWidget.totalSearchCount}} vozidiel

Máme všetky značky, aj Mercedes-Benz! Patria do divízie nákladných vozidiel spoločnosti Daimler AG. Daimler sa postupom času stal jedným z najväčších výrobcov nákladných vozidiel na svete.

Mercedes-Benz Trucks (Daimler Trucks) patrí do divízie nákladných vozidiel spoločnosti Daimler AG. Do tejto divízie patria značky Mercedes-Benz, Fuso, Freightliner, Western Star a Thomas Built Buses.

 

Daimler sa postupom času stal jedným z najväčších výrobcov nákladných vozidiel na svete. Od roku 1965 je najvýznamnejšou výrobnou lokalitou Mercedes-Benz Trucks závod vo Wörth am Rhein. Hlavné modely nákladných vozidiel vrátane Actros, Atego a Axor sa vyrábajú vo Wörthe; týka sa to najmä výroby kabín a zostavovania vozidiel.

 

Carl Benz a Gottlieb Daimler, dizajnéri a zakladatelia spoločnosti, predstavili v roku 1896 prvé nákladné vozidlo značky Mercedes-Benz, nákladné vozidlo Daimler od Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG – Spoločnosť na výrobu motorov) ako sa v tom čase spoločnosť volala. Až do začiatku 2. svetovej vojny vyrábala Daimler-Benz rôzne korbové a iné nákladné vozidlá. Modely ako Mercedes-Benz Lo 2000 a L 1500 na drevný plyn, obidva z 30. rokov, sú dodnes obdivovanými exponátmi v múzeách.

 

V roku 2004 sa značka Mercedes-Benz stala prvým výrobcom dnešných motorov Mercedes-Benz, ktoré dodržiavali emisné normy Euro 4 a Euro 5. V nákladných vozidlách značky Mercedes-Benz na to použili technológiu SCR (selektívnej katalytickej redukcie). Túto technológiu neskôr začala používať väčšina výrobcov nákladných vozidiel. Katalyzátor SCR premieňa oxidy dusíka na dusík a vodné pary pomocou chemickej reakcie s pridaním prísady AdBlue. Znamená to, že emisie sa už neznižujú len v motore, čo bolo bežné pri dovtedy používaných motoroch.

 

Vo vozidle Actros sa kládol veľký dôraz na bezpečnosť. Preto neprekvapuje, že s uvedením vozidla Actros prichádzajú na svet aj nové bezpečnostné systémy. Do vozidla Actros sa začali montovať ABS, ASR a airbag pre vodiča – bezpečnostné systémy, ktoré dnes nájdeme vo väčšine diaľkových nákladných vozidiel. Ďalšie systémy ako regulácia odstupu, regulácia stability, asistent udržiavania v jazdnom pruhu a asistent núdzového brzdenia boli montované ako zvláštna výbava.

Medzi aktuálne modely nákladných vozidiel značky Mercedes-Benz patria nový Actros, Axor, Atego, Econic a Zetros.

 

Mercedes-Benz Actros je na trhu od roku 1996. Je to kompletne prepracovaná trieda ťažkých nákladných vozidiel značky Mercedes-Benz. Ťažké nákladné vozidlá dostali vôbec prvýkrát svoj vlastný názov. V roku 2004, presne 8 rokov po prvom uvedení, prichádza Actros MP2 – prvá modernizácia Mercedes-Benz Actros. Druhá modernizácia sa uskutočnila o 4 roky neskôr, v roku 2008, a vozidlo dostalo názov Actros MP3. O ďalšie 3 roky, v roku 2011, bol predstavený úplne prepracovaný model Actros.

 

Nástupca modelov LK bol predstavený v roku 1998. Dostal názov Mercedes-Benz Atego. Bolo to vôbec prvýkrát, čo stredne ťažké nákladné vozidlo dostalo svoj vlastný názov. O tri roky neskôr, v roku 2001, prichádza na scénu Mercedes-Benz Axor. Konštrukčný rad Axor vyplnil medzeru medzi modelmi Atego a Actros. Axor nahradil modely ťažkých nákladných vozidiel Atego. V roku 2004, tri roky po uvedení modelu Axor, nasledovala jeho modernizácia.

Dostávajte najnovšie ponuky nákladných vozidiel e-mailom.
Sami si zvolíte, aké ponuky vám budeme zasielať a tiež ako často ich budeme zasielať.

Objednajte si zasielanie TruckLetter
  • Nové vozidlá na sklade
  • Vozidlá za znížené ceny

Katalóg nákladných vozidiel – zoznamy jazdených nákladných vozidiel

    Zoznam rôznych výrobcov

  • Scania