> Domov > Viano

Jazdené vozidlá Viano - {{$rootScope.tsoSearchWidget.totalSearchCount}} vozidiel

Mercedes-Benz Trucks (Daimler Trucks) patrí do divízie nákladných vozidiel spoločnosti Daimler AG. Do tejto divízie patria značky Mercedes-Benz, Fuso, Freightliner, Western Star a Thomas Built Buses.

 

Daimler sa postupom času stal jedným z najväčších výrobcov nákladných vozidiel na svete. Od roku 1965 je najvýznamnejšou výrobnou lokalitou Mercedes-Benz Trucks závod vo Wörth am Rhein. Hlavné modely nákladných vozidiel vrátane Actros, Atego a Axor sa vyrábajú vo Wörthe; týka sa to najmä výroby kabín a zostavovania vozidiel.

 

Carl Benz a Gottlieb Daimler, dizajnéri a zakladatelia spoločnosti, predstavili v roku 1896 prvé nákladné vozidlo značky Mercedes-Benz, nákladné vozidlo Daimler od Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG – Spoločnosť na výrobu motorov) ako sa v tom čase spoločnosť volala. Až do začiatku 2. svetovej vojny vyrábala Daimler-Benz rôzne korbové a iné nákladné vozidlá. Modely ako Mercedes-Benz Lo 2000 a L 1500 na drevný plyn, obidva z 30. rokov, sú dodnes obdivovanými exponátmi v múzeách.

 

V roku 2004 sa značka Mercedes-Benz stala prvým výrobcom dnešných motorov Mercedes-Benz, ktoré dodržiavali emisné normy Euro 4 a Euro 5. V nákladných vozidlách značky Mercedes-Benz na to použili technológiu SCR (selektívnej katalytickej redukcie). Túto technológiu neskôr začala používať väčšina výrobcov nákladných vozidiel. Katalyzátor SCR premieňa oxidy dusíka na dusík a vodné pary pomocou chemickej reakcie s pridaním prísady AdBlue. Znamená to, že emisie sa už neznižujú len v motore, čo bolo bežné pri dovtedy používaných motoroch.

 

Vo vozidle Actros sa kládol veľký dôraz na bezpečnosť. Preto neprekvapuje, že s uvedením vozidla Actros prichádzajú na svet aj nové bezpečnostné systémy. Do vozidla Actros sa začali montovať ABS, ASR a airbag pre vodiča – bezpečnostné systémy, ktoré dnes nájdeme vo väčšine diaľkových nákladných vozidiel. Ďalšie systémy ako regulácia odstupu, regulácia stability, asistent udržiavania v jazdnom pruhu a asistent núdzového brzdenia boli montované ako zvláštna výbava.

Dostávajte najnovšie ponuky nákladných vozidiel e-mailom.
Sami si zvolíte, aké ponuky vám budeme zasielať a tiež ako často ich budeme zasielať.

Objednajte si zasielanie TruckLetter
  • Nové vozidlá na sklade
  • Vozidlá za znížené ceny

Katalóg nákladných vozidiel – zoznamy jazdených nákladných vozidiel